O MNIE

Agata Stachurska

Cześć! Jestem Agata i pomagam biznesom rosnąć.

Od niemal 6-ciu lat zajmuję się Doskonaleniem Biznesu:

 • uczę: prowadzę szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców,
 • projektuję: systemy zarządzania, gry symulacyjne lean,
 • usprawniam: prowadzę projekty optymalizacyjne i wdrożeniowe.

Mam hopla na punkcie Lean Management, Kaizen, Problem Solving oraz Six Sigma.

Skąd pomysł na blog?

Obserwując aktywność polskich małych i średnich biznesów zauważyłam, jak wciąż niewiele osób zna i stosuje techniki Lean w swoich firmach. Z kolei przedsiębiorcy, którzy o nich słyszeli, twierdzą, że metody te sprawdzają się tylko w dużych firmach i koncernach.

Czas to zmienić!

Dla kogo piszę?

Moim celem jest przedstawienie możliwości, jakie daje biznesowi Lean Management i Six Sigma w taki sposób, aby był wykonalny nawet dla „jednoosobowego zespołu” o ograniczonym czasie i zasobach. Piszę przede wszystkim dla:

 • przedsiębiorców,
 • freelancerów,
 • start-upów,
 • blogerów.

To miejsce dla Ciebie, jeżeli chcesz:

 • rozwinąć lub założyć swój biznes,
 • usprawnić sposób pracy i zyskać więcej czasu,
 • doskonalić swoje produkty i usługi,
 • mieć więcej zadowolonych (i wracających!) klientów,
 • zaoszczędzić.

O BLOGU

Kilka słów na początek

⇒ Po pierwsze - nie wpuszczę Cię w maliny

(Chociaż nazwa bloga może sugerować coś innego)

Jestem sceptykiem i rozważnie dobieram tematy na blogu. Wszystkie narzędzia i techniki, które tutaj znajdziesz, są sprawdzone - jeżeli nie przeze mnie, to przez innych ekspertów. Nie będę Cie zadręczała tematem, który nie przyniesie Ci korzyści lub w który po prostu nie wierzę. Prostota przede wszystkim.

⇒ Po drugie - motywowanie nie jest moim zadaniem

Amerykańscy  naukowcy odkryli, że od czytania motywujących cytatów pracy nie ubywa. Poza tym nikt Cię nie zmotywuje do pracy bardziej niż ty sam - wizja sukcesu, pieniędzy lub możliwość utrzymania rodziny. I nie zapominajmy o motywacji zewnętrznej: ZUS, US i rachunki z elektrowni... Bo tak naprawdę - skoro do mnie zawitałeś - już jesteś zmotywowany 😉

Moim zadaniem jest przekazanie Ci umiejętności. Pokazanie, co możesz zrobić, w jaki sposób i jaką korzyść z tego wyciągniesz. Ważne jest to, ile udało Ci się zrobić z dnia, więc włącz dobrą muzykę i do pracy!

⇒ Po trzecie - nie musisz się stosować do (wszystkich) wskazówek

Ale wiedz, że możesz wiele stracić. Szczupły sposób myślenia i narzędzia, które przedstawiam na blogu są szeroko stosowane tak przez globalne koncerny, jak i mniejsze firmy (Lean Management), młode firmy i start-upy (Lean Startup) oraz branżę IT (Agile). Szybkość, elastyczność, zwinność - to trzy cechy decydujące o sukcesie. I ty możesz je zyskać.

Poza czytaniem artykułów na blogu, zachęcam Cię również do poszukiwań własnej drogi biznesowej. Do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, uzupełniania wiedzy w Internecie i literaturze. Jest tego mnóstwo. A jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania - napisz do mnie maila!

Życzę Ci samych sukcesów i sprawnie działającej firmy!

Agata Stachurska // OchMalina.pl

 

OCH! NEWSLETTER