Narzędzia internetowe wspomagające biznes (i nie tylko)

Podziel sięShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn17Share on Google+0

Jeżeli ciągle szukasz nowych narzędzi wspomagających działanie swojej firmy - w tym tygodniu mam coś dla Ciebie! Bez zbędnego wstępu - "znajdźki" z European Start-Up Days, które warto  sprawdzić!

 

Prodio

Prodio to internetowy system do zarządzania małą produkcją. Oprócz planów produkcji, pozwala m.in. na tworzenie bazy produktów, list zamówień, analizy oraz rejestruje obecność pracowników. System pozwala na pracę w dwóch widokach - Managera oraz Produkcji.

To, co mnie zachwyciło w Prodio, to prosty interfejs i dostęp ze wszystkich urządzeń mobilnych, co przy siermiężnych i zamkniętych systemach ERP działa zdecydowanie na plus.

Prodio oferuje bezpłatną 30-dniową wersję testową. Opłata za korzystanie z systemu zależy od liczby pracowników.

 

www.prodio.pl

Autenti

Jest to platforma internetowa umożliwiająca zawieranie umów, autoryzowanie i obieg dokumentów, tak firmowych, jak i prywatnych. Umowy podpisane w systemie spełniają warunki podpisu elektronicznego, są więc wiążące w świetle prawa polskiego i europejskiego. Dokumenty możesz przesyłać zarówno innym użytkownikom Autenti, jak i osobom, które z niego nie korzystają - otrzymają je drogą mailową.

Platforma oferuje darmowe konto dla osób prywatnych. Klienci biznesowi mogę skorzystać z darmowej, 7-dniowej wersji próbnej.
www.autenti.com

 

HRfactory.pl

Jeżeli jesteś pracodawcą i szukasz pracownika - zrobisz to tutaj. Jeżeli prowadzisz agencję pracy - tutaj znajdziesz partnerów. HRfactory.pl umożliwia współpracę pomiędzy firmami i agencjami w jednym celu - znalezieniu odpowiedniego pracownika. Dzięki platformie unikniesz długich rozmów i umów podpisywanych z wieloma agencjami - wystarczy, że zamieścisz na platformie ogłoszenie rekrutacyjne i poczekasz na odpowiedzi agencji i headhunterów. Proste!

www.hrfactory.pl

 

Ale nie samą pracą żyje człowiek, więc mam dla Was jeszcze 2 usługi, które mnie po prostu zachwyciły!

 

Szopi.pl

To jest coś, czego zazdroszczę Warszawiakom! Wyobraź sobie, że zaprosiłeś znajomych do domu po pracy i uświadamiasz sobie, że nie masz ich czym poczęstować! Albo po prostu jesteś głodny, a lodówka świeci pustkami. Tu do akcji wkracza Szopi.pl. Wchodzisz na stronę, wybierasz ulubione produkty, a dostawca Szopi.pl zrobi zakupy i dostarczy je w ciągu 1 godziny. Mało? Dostawca zrobi zakupy w Twojej Biedronce, więc możesz spokojnie zamówić lody - nie roztopią się! I to on stoi w kolejce, kiedy ty możesz zacząć ogarniać mieszkanie przed przybyciem gości. Chcę to!

Usługa jest na razie dostępna w Warszawie i Krakowie. Jeżeli chcesz, aby Szopi.pl pojawił się w Twoim mieście - zarejestruj się na stronie i pokaż pomysłodawcom, gdzie powinni się pojawić 🙂

www.szopi.pl

Waterless

Tego z kolei mogą Ślązakom i Zagłębiakom pozazdrościć Warszawiacy. Uwaga - bezwodna mobilna myjnia samochodowa! Jeśli tak jak ja nie znosisz kolejek do myjni, to rozwiązanie jest dla Ciebie! Zamawiasz usługę mycia samochodu, podajesz adres miejsca, w którym aktualnie znajduje się samochód, numer rejestracyjny i inne cechy, dzięki którym szybciej  znaleźć pojazd. Pod wskazany adres podjeżdża ekipa Waterless i myje Twój wóz. Lub całą flotę, jeżeli taką posiadasz.

A Ty w tym czasie możesz być w pracy, na zakupach, gdziekolwiek chcesz i nie musisz się martwić o samochód. No, chyba, że chcesz też mycie wewnątrz 😉

www.waterless.pl

To tylko część naprawdę ciekawych rozwiązań, które miałam okazję poznać podczas konferencji. Te, które wymieniłam mają wspólny cel - usprawnić działanie firmy i ułatwić nam codzienne obowiązki.

 • Nie słyszałam o żadnym z tych narzędzi, najbardziej zaciekawiło mnie Prodio! Mobilna myjnia rozwaliła system, nie wiedziałam że istnieją takie rzeczy :’)

  • Nina chętnie udzielimy więcej informacji 😉

 • Bardzo przydatny wpis, w przyszłości na pewno mi się przyda, więc leci do zakładek 🙂

 • Bardzo fajne zestawienie. Szczególnie spodobało mi się szopi.pl – mam nadzieję, że rozszerzą usługi o kolejne miasta 🙂

 • Świetne zestawienie i bardzo przydatne! 🙂 więcej takich postów i na pewno będę zaglądać częściej 😉

 • Danuta Brzezińska

  Wstyd się przyznać, prowadzę firmę od 25 lat i nie miałam okazji skorzystać z tych platform. Ale dobrze wiedzieć. Proszę więcej.

  • Przecież nie ma czego się wstydzić 😀 Nowe rozwiązania pojawiają się codziennie, jedna osoba nie jest w stanie nadążyć za wszystkimi nowościami, nie mówiąc o testowaniu i wyborze tylko tych, które rzeczywiście są nam przydatne 🙂

 • Szopii jest niesamowite. Muszę tego kiedyś spróbować 🙂

 • Super inspiracje 🙂 Szopii świetny patent. Autenti – coś dla mnie

 • creativevibes

  Jestem miło zaskoczona, nie znałam ani jednego! 🙂
  Fajnie, kocham poznawać nowe i uczyć się od innych 🙂

 • Szopi.pl przydałoby się u mnie. Takie rozwiązanie jest super!

 • Wow, świetne narzędzia, których nie znałam. Zwłaszcza szopi.pl 🙂

 • Jesteśmy zaszczyceni znalezienia się w zestawieniu 🙂 Z ogromną przyjemnością podzielimy się doświadczeniami odnośnie przyjaznego zarządzania produkcją 🙂

  Zespół Prodio!

 • Pingback: Lean w start-upie, czyli systemowe działanie w chaosie? - Och Malina!()

 • Pingback: Ucz się na swoich sukcesach! - Och Malina!()