O MNIE

Cześć! Jestem Agata Stachurska  – Twoja Specjalistka Doskonalenia Biznesu i twórczyni bloga OchMalina.pl

Kim jestem?

Zawodowo zajmuję się doskonaleniem procesów biznesowych – od przeprowadzania szkoleń i warsztatów, do prowadzenia projektów optymalizacyjnych. Korzystam przede wszystkim z metodologii Lean Management oraz Six Sigma (na co mam papiery – obronione Lean Six Sigma Green Belt,  tzn. statystyka, statystyka i jeszcze raz zarządzanie jakością, uff!).

Skąd pomysł na blog?

Obserwując aktywność polskich biznesów zauważyłam, jak wciąż niewiele osób zna i stosuje techniki Lean w swoich firmach. Przy tym większość blogów i stron eksperckich poświęconych tematyce Lean jest nastawiona na dużych klientów, którzy mogą sobie pozwolić na stworzenie osobnych działów, stanowisk lub zespołów odpowiedzialnych za wdrożenie usprawnień.

Chcę zrobić Lean inaczej – dla Ciebie i twojego biznesu.

Dla kogo piszę?

Moim celem jest przedstawienie możliwości, jakie daje biznesowi Lean Management i Six Sigma w taki sposób, aby był wykonalny nawet dla „jednoosobowego zespołu” o ograniczonym czasie i zasobach. Piszę przede wszystkim dla:

 • przedsiębiorców
 • freelancerów
 • start-upów
 • blogerów

To miejsce dla Ciebie, jeżeli chcesz:

 • rozwinąć lub założyć swój biznes
 • usprawnić swoją pracę i zyskać więcej czasu
 • szukasz oszczędności
 • doskonalić swoje produkty i usługi
 • mieć więcej zadowolonych (i wracających!) klientów

Odwiedzaj blog również wtedy, gdy:

 • lubisz minimalizm
 • cenisz ekologię
 • chcesz się rozwijać.

Zanim zaczniemy, warto chcę Ci przedstawić kilka punktów naszej współpracy:

Po pierwsze – nie wpuszczę Cię w maliny

(Chociaż nazwa bloga może sugerować coś innego)

Jestem sceptykiem i rozważnie dobieram tematy na blogu. Wszystkie narzędzia i techniki, które tutaj znajdziesz, są sprawdzone – jeżeli nie przeze mnie, to przez innych ekspertów. Nie będę Cie zadręczała tematem, który nie przyniesie Ci korzyści lub w który po prostu nie wierzę. Prostota przede wszystkim.

Po drugie – motywowanie nie jest moim zadaniem

Amerykańscy  naukowcy odkryli, że od czytania motywujących cytatów pracy nie ubywa. Poza tym nikt Cię nie zmotywuje do pracy bardziej niż ty sam – wizja sukcesu, pieniędzy lub możliwość utrzymania rodziny. I nie zapominajmy o motywacji zewnętrznej: ZUS, US i rachunki z elektrowni… Bo tak naprawdę – skoro do mnie zawitałeś – już jesteś zmotywowany 😉

Moim zadaniem jest przekazanie Ci umiejętności. Pokazanie, co możesz zrobić, w jaki sposób i jaką korzyść z tego wyciągniesz. Ważne jest to, ile udało Ci się zrobić z dnia, więc włącz dobrą muzykę i do pracy!

Po trzecie – nie musisz się stosować do (wszystkich) wskazówek

Ale wiedz, że możesz wiele stracić. Szczupły sposób myślenia i narzędzia, które przedstawiam na blogu są szeroko stosowane tak przez globalne koncerny, jak i mniejsze firmy (Lean Management), młode firmy i start-upy (Lean Startup) oraz branżę IT (Agile). Szybkość, elastyczność, zwinność – to trzy cechy decydujące o sukcesie. I ty możesz je zyskać.

Daję Ci możliwość zdobycia tych kompetencji. Jeśli tylko chcesz.

Poza czytaniem artykułów na blogu, zachęcam Cię również do poszukiwań własnej drogi biznesowej. Do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, uzupełniania wiedzy w Internecie i literaturze. Jest tego mnóstwo. A jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania – napisz do mnie maila!

Życzę Ci samych sukcesów i sprawnie działającej firmy!

Agata Stachurska